5 دعای مجرب برای باز شدن گره و طلسم کار,دعای گره گشایی و باطل طلسم فوری

در این پست از سایت ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب malakootiha.com 5 دعای مجرب برای باز شدن گره و طلسم کار,دعای گره گشایی و باطل طلسم فوری را قرار دادیم . مجموعه ای از ذکر و دعای قوی و مجرب برای گره گشایی از مشکلات و باز شدن گره کارها و باطل کردن طلسم و بستگی کارها تضمینی و فوری …

امروزه همه افراد با مشکلات و گره‌های مختلف در زندگی خود مواجه می‌شوند که می‌تواند باعث بروز استرس و نگرانی شود. برای حل این مشکلات، افراد به دنبال راه‌های مختلفی می‌گردند که یکی از این راه‌ها استفاده از دعا و ذکر می‌باشد. در این مطلب، 5 دعای مجرب برای باز شدن گره و طلسم کار به اشتراک گذاشته شده است که می‌تواند به حل مشکلات و رفع گره‌های زندگی کمک کند. این دعاها و ذکرها با وجود قدرت و تاثیر بالایی که دارند، می‌توانند به صورت فوری و تضمینی مشکلات را حل کرده و طلسم‌ها را باطل کنند. به امید روزهای بهتر و بدون مشکلات.

5 دعای مجرب برای باز شدن گره و طلسم کار,دعای گره گشایی و باطل طلسم فوری

دعای باز شدن گره کار,دعای باطل شدن طلسم کار,دعای گشایش و رفع گره کار,دعای قوی و مجرب باز شدن گره از کار

5 دعای مجرب برای باز شدن گره و طلسم کار,دعای گره گشایی و باطل طلسم فوری

شخصی خدمت پیامبر (صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ الِهِ وَ سَلَّمَ) رسید و عرض کرد:

ای رسول خدا من عیالمند و بدهکار و مدیون هستم و زندگی برای من سخت شده است، دعایی به من تعلیم ده که با ان به درگاه خداوند دعا کنم تا به من رزق و روزی عنایت فرماید به اندازه ای که با ان قرض و بدهکاریم را ادا و خرج و مخارج اهل و عیال و خانواده ام را فراهم سازم.

رسول خدا (صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ الِهِ وَ سَلَّمَ) فرمود:

ای بنده خدا وضوی خوب و کاملی بساز و سپس دو رکعت نماز بجای اور و رکوع و سجودش را بطور کامل و درست انجام ده و پس از ان بگو:

یَا مَاجِدُ یَا وَاحِدُ یَا کَرِیمُ اَتَوَجَّهُ اِلَیْکَ بِمُحَمَّدٍ نَبِیِّکَ نَبِیِّ اَلرَّحْمَهِ یَا مُحَمَّدُ یَا رَسُولَ اَللَّهِ اِنِّی اَتَوَجَّهُ بِکَ اِلَی اَللَّهِ رَبِّکَ وَ رَبِّ کُلِّ شَیْءٍ اَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ عَلَی اَهْلِ بَیْتِهِ وَ اَسْاَلُکَ نَفْحَهً مِنْ نَفَحَاتِکَ وَ فَتْحاً یَسِیراً وَ رِزْقاً وَاسِعاً اَلُمُّ بِهِ شَعْثِی وَ اَقْضِی بِهِ دَیْنِی وَ اَسْتَعِینُ بِهِ عَلَی عِیَالِی.

ای بزرگوار، ای یگانه، ای کریم، به سویت روی می اورم بواسطه محمّد که پیامبرت تو و پیامبر رحمت تو است. ای محمّد ای رسول خدا، بواسطه تو رو می کنم به سوی خدا که پروردگار تو و پروردگار هر چیزی است. خدایا از تو می خواهم که بر محمّد و اهل بیتش درود فرستی و از تو می خواهم نَفحَه و نسیم کریمانه ای از نسیم هایت را و نیز گشایش اسان و رزق واسعی را که با ان پراکندگی ها و نابسامانی های امور زندگیم را جمع و جور کنم و قرضم را بپردازم و با ان به اهل و عیالم کمک و مساعدت نمایم و مخارجشان را تامین نمایم. (اَلکافِی – جلد 3 – ص 473)

در یک روز، یک شخص به پیامبر اعلام کرد که در مشکلات مالی قرار دارد و به دنبال یافتن راهی برای بهبود وضعیت خود است. پیامبر به او توصیه کرد که ابتدا وضوی خوبی بگیرد و سپس دو رکعت نماز بخواند. سپس، با اعتراف به توحید و رسالت پیامبر، از خداوند درخواست کند که به او رزق و روزی بدهد تا بتواند بدهی های خود را پرداخت کند و خانواده اش را تامین کند. این دعا، که به معنای توجه به خدا و پیامبر او است، می تواند به فرد کمک کند تا مشکلات مالی خود را حل کند و بهبود یابد.

بیشتر بخوانید  دعای امام سجاد برای عاقل شدن فرزند و صالح و مومن شدن فرزند

آیه و سوره قران برای گشایش کار

برای گشایش کار فوری در زندگی و شغل خود، تلاوت این آیه از قرآن بسیار سفارش شده است.

وَ مَنْ اَعْرَضَ عَنْ ذِکری فَاِنَّ لَهُ مَعیشَهً ضَنْکاً

و هر کسی از یاد من روی گرداند برای او زندگی تنگ و سختی خواهد بود (ایه 124 سوره طه)

معنی ایه ان است که اگر داراترین انسان کره زمین هم باشی وقتی خدا را در یاد نداری زندگی ات سخت است و خاطرت اسوده نیست.

تلاوت آیه 124 سوره طه از قرآن کریم به عنوان یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به افراد کمک کند تا در زندگی و شغل خود موفق شوند. این آیه به ما یادآوری می‌کند که اگر ما از یاد خدا روی گردانیم، زندگی ما دچار سختی و ضنک خواهد شد. از این رو، تلاوت این آیه و تأمل در معنای آن می‌تواند به ما کمک کند تا به یاد خدا بمانیم و از راه‌هایی که خدا برای ما تدبیر کرده است، بهره ببریم. بنابراین، این آیه می‌تواند به ما در رسیدن به موفقیت و گشایش کار کمک کند و زندگی ما را بهتر کند.

دعای گشایش کار فوری نوشتنی و خواندنی

نوزده جمله است که سبب گشایش در کارها و بن بست هاست; این کلمات را رسول خدا(صلی الله علیه وآله) به امیرمؤمنان(علیه السلام) تعلیم داد، و جناب «شیخ صدوق» آن را در کتاب «خصال» آورده است:

یا عِمادَ مَنْ لاعِمادَ لَهُ، وَ یا ذُخْرَ مَنْ لاذُخْرَ لَهُ، وَ یا سَنَدَ مَنْ لاسَنَدَ لَهُ،

ای تکیه گاه کسی که تکیه گاه ندارد و ای ذخیره کسی که ذخیره ندارد و ای پشت کسی که پشتی ندارد

وَیا حِرْزَ مَنْ لاحِرْزَ لَهُ، وَ یا غِیاثَ مَنْ لاغِیاثَ لَهُ، وَ یا کَریمَ الْعَفْوِ، وَ یا

و ای امان کسی که امانی ندارد و ای فریادرس کسی که فریادرسی ندارد ای بزرگوار گذشت ای

حَسَنَ الْبَلاءِ، وَ یا عَظیمَ الرَّجاءِ، وَ یا عَوْنَ الضُّعَفاءِ، وَ یا مُنْقِذَ الْغَرْقی،

خوش آزمایش ای بزرگ امید و ای یاور ناتوانان وای نجات بخش غریقان

وَیا مُنْجِیَ الْهَلْکی، یا مُحْسِنُ یا مُجْمِلُ، یا مُنْعِمُ یا مُفْضِلُ، اَنْتَ الَّذی

نابود شده ای نیک ده ای زیبا ای نعمت بخش ای فزونبخش تویی که

سَجَدَ لَکَ سَوادُ اللَّیْلِ وَ نُورُ النَّهارِ، وَضَوْءُ الْقَمَرِ وَشُعاعُ الشَّمْسِ،

سجده کند برایت سیاهی شب و روشنی روز و پرتو ماه و شعاع خورشید

وَدَوِیُّ الْماءِ وَحَفیفُ الشَّجَرِ، یااَللهُ یااَللهُ یا اَللهُ،اَنْتَ وَحْدَکَ لاشَریکَ لَکَ.

و صدای آب و صدای درخت ای خدا ای خدا ای خدا تویی یگانه ای که شریک نداری.

بیشتر بخوانید  دعای رزق و روزی و حل مشکلات سریع الاجابه و مجرب در منتخب الختوم

آنگاه می گویی:

«اَللّهُمَّ افْعَلْ بی کَذا وَ کَذا;

خدایا چنین کاری را برایم انجام ده». (به جای این کلمات حاجت خود را ذکر می کنی) پس از خواندن آن، ان شاءاللّه تعالی حاجت شما مستجاب می شود.

(خصال، جلد 2، صفحه 510، حدیث 1 و بحارالانوار، جلد 92، صفحه 155، حدیث 3)

دعای گشایش کار یکی از دعاهای معروف و مؤثر در اسلام است که به دلیل حاوی برکت و قدرت معنوی خاص خود، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این دعا که حاوی نوزده جمله است، به عنوان وسیله ای برای گشایش در کارها و رفع بن بست ها معروف شده است. این دعا را رسول خدا(صلی الله علیه وآله) به امیرمؤمنان(علیه السلام) تعلیم داده و در کتب معتبر اسلامی نیز آورده شده است. با خواندن این دعا و استفاده از آن، افراد امیدوارند که حاجت و مشکلات خود را برطرف کنند و به دستاوردهای بیشتری در زندگی خود دست یابند. این دعا نشان از توکل و اعتماد به خداوند دارد و اثربخشی آن در رفع مشکلات و گشایش در کارها توسط افراد مختلف تجربه شده است.

دعای گشایش کار از امام صادق(ع) برای حاجت ضروری

دعایی که برای گشایش سریع کارها از امام صادق(علیه السلام) نقل شده است به شرح زیر است:

اَللّهُمَّ اِنْ کانَتْ ذُنُوبی قَدْ اَخْلَقَتْ وَجْهی عِنْدَکَ، فَاِنّی اَتَوَجَّهُ اِلَیْکَ بِنَبِیِّکَ

خدایا اگر چه گناهانم مرا در پیش تو بی آبرو کرده ولی من روکنم بدرگاهت بوسیله پیامبرت

نَبِیِّ الرَّحْمَةِ، مُحَمَّد صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ، وَ عَلِیٍّ وَ فاطِمَةَ، والْحَسَنِ

پیامبر رحمت محمّد صلی الله علیه وآله و علی و فاطمه و حسن

وَالْحُسَیْنِ، وَالاَْئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلامُ.

و حسین و امامان دیگر علیهم السلام.

(تفسیر قمی، جلد 1، صفحه 345 و بحارالانوار، جلد 92، صفحه 185، حدیث 5)

دعای گشایش کار از امام صادق(ع) یکی از دعاهای معروف و موثر برای حل مشکلات و گشایش امور زندگی است. این دعا با ذکر نام پیامبر اسلام و اهل بیت او، به خداوند مناجات می‌شود تا گناهان را ببخشد و در پیشگاه الهی روی بی‌آبرویی نداشته باشیم. امام صادق(ع) در این دعا به پیامبر اسلام، امامان و اهل بیت او نیز اشاره کرده است که نشان از اهمیت و ارزش اهل بیت پیامبر و امامان در دین اسلام دارد. این دعا برای رفع مشکلات و گشایش کارها بسیار مؤثر و قابل استفاده است و می‌تواند به حل مشکلات و دستیابی به حاجت‌های ضروری کمک کند.

محمد بن مسلم از امام صادق(ع) نقل کرده است که فرمود:

جهت بطلان سحر، این دعا را بنویسید و همراه خود نگه دارید:

فَلَمَّا أَلْقَوْا قَالَ مُوسَیٰ مَا جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ ۖ إِنَّ اللَّهَ سَیُبْطِلُهُ ۖ إِنَّ اللَّهَ لَا یُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ؛ وَیُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِمَاتِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ ﴿ سوره یونس، آیات82و ٨١﴾

أَأَنْتُمْ أَشَدُّ خَلْقًا أَمِ السَّمَاءُ ۚ بَنَاهَا ﴿سوره نازعات، آیه٢٧﴾ تا آخر آیات سوره نازعات.

در ادامه:

فَوَقَعَ الْحَقُّ وَبَطَلَ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ؛ فَغُلِبُوا هُنَالِکَ وَانْقَلَبُوا صَاغِرِینَ؛ وَأُلْقِیَ السَّحَرَةُ سَاجِدِینَ؛ قَالُوا آمَنَّا بِرَبِّ الْعَالَمِینَ؛ رَبِّ مُوسَیٰ وَهَارُونَ ﴿سوره اعراف، آیات 118 تا 122﴾

بیشتر بخوانید  دعای حفظ از شر سلطان و ظالم ستمگر

در این دعا که امام صادق(ع) به محمد بن مسلم نقل کرده، اشاره‌ای به قدرت الهی و برتری آن بر هر چیز دیگری دیده می‌شود. در این دعا، موسی به طور قاطع اعلام می‌کند که هر گونه سحر و فسادی که انجام داده شده، توسط خدا نابود خواهد شد. همچنین در ادامه از مقایسه بین خلقت انسان و خلقت آسمان و اینکه کدامیک از این دو برتری دارد، صحبت می‌شود. در پایان دعا، بیان شده که حق برتر خواهد آمد و همه ساحران و مفسدان در پیروزی حق شکست خواهند خورد و خدا را می‌پذیرند. این دعا نشان از ایمان و توکل بر خدا در مواجهه با هر گونه سحر و فساد دارد.

خواندن این آیات از سوره اعراف نیز جهت خنثی کردن اثر سحر وارد شده است:

إِنَّ رَبَّکُمُ اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ فِی سِتَّةِ أَیَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَیٰ عَلَی الْعَرْشِ یُغْشِی اللَّیْلَ النَّهَارَ یَطْلُبُهُ حَثِیثًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِأَمْرِهِ ۗ أَلَا لَهُ الْخَلْقُ وَالْأَمْرُ ۗ تَبَارَکَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِینَ؛ ﴿٥٤﴾

ادْعُوا رَبَّکُمْ تَضَرُّعًا وَخُفْیَةً ۚ إِنَّهُ لَا یُحِبُّ الْمُعْتَدِینَ ﴿٥٥﴾

وَلَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ بَعْدَ إِصْلَاحِهَا وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا ۚ إِنَّ رَحْمَتَ اللَّهِ قَرِیبٌ مِنَ الْمُحْسِنِینَ ﴿٥٦﴾

آیات فوق از سوره اعراف، به ما یادآوری می‌کنند که خداوند مهربان و قدرتمندی است که آسمان‌ها و زمین را در شش روز خلق کرده و بعد از آن بر عرش خود استوار نموده است. او است که شب را بر روز پوشانده و هر روز را از روز دیگر پی‌گیری می‌کند. خورشید، ماه و ستارگان نیز به دستور او مسخر شده‌اند. این آیات به ما تذکر می‌دهند که باید به خدا با تضرع و خوف و امید دعا کنیم و پس از اصلاح زمین، آن را نابود نکنیم. خداوند رحمتش را به افراد نیکوکار نزدیک می‌داند و از متجاوزان رنج‌نمی‌دهد. از این رو، باید همیشه به خداوند با احترام و تواضع نزدیک شویم و از رحمت و بخشش او امیدوار باشیم.

پناه بردن به خداوند (گفتن اعوذ بالله من الشیطان الرجیم) و زیاد خواندن سوره های فلق و ناس؛

در صحیفه الرضا از امام رضا(ع) نقل شده است:

به جهت دفع ضرر سحر و بطلان آن دستت را مقابل صورت قرار بده و بخوان:

«بِسمِ الله الْعَظیم رَبّ الْعرشِ الْعظیم إلاّ ذَهبت و انْقرضت».

پناه بردن به خداوند و خواندن سوره های فلق و ناس، اعمالی هستند که در اسلام به عنوان روش های دفع ضرر سحر و بطلان آن توصیه می‌شود. از امام رضا(ع) نقل شده که بیان کرده است که برای دفع ضرر سحر و بطلان آن، باید دست خود را مقابل صورت قرار داده و آیه «بِسمِ الله الْعَظیم رَبّ الْعرشِ الْعظیم إلاّ ذَهبت و انْقرضت» را بخواند. این اعمال، به عنوان راهکارهایی برای مقابله با سحر و تاثیرات منفی آن در زندگی انسان، در اسلام مورد توصیه قرار گرفته‌اند. بنابراین، اعتقاد به قدرت خداوند و استفاده از نیایش و ذکر الهی، به عنوان راهکارهایی برای مقابله با تاریکی و بلایای جهان معنوی، در اسلام تأکید شده است.

بازنشر : سایت ملکوتی ها بزرگترین سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب و فال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *