سوره قرانی برای خیر دنیا و آخرت و عزت و سربلندی از امام صادق (ع)

در این پست از سایت ذکر و دعا و فال و طالع ملکوتی ها malakootiha.com سوره قرانی برای خیر دنیا و آخرت و عزت و سربلندی از امام صادق (ع) را قرار دادیم . برای رسیدن به عزت و سربلندی و شرف دنیا و آخرت امام صادق (ع) مداومت در خواندن سوره مبارکه زمر را در شب و روز توصیه کرده اند …

سوره قرانی برای خیر دنیا و آخرت و عزت و سربلندی از امام صادق (ع)

سوره زمر برای خیر دنیا و آخرت,خواص سوره زمر برای رسیدن به عزت,سوره تضمینی برای شرف دنیا و آخرت,سوره برای کسیب عزت در دنیا

سوره قرانی برای خیر دنیا و آخرت و عزت و سربلندی از امام صادق (ع)

امام صادق (ع) فرمودند :

کسی که سوره زمر را در روز یا در شب بخواند، خداوند شرف دنیا و آخرت را به او عطا می‌کند و بدون خاندان و مال عزت به او می‌بخشد.

درباره سوره زمر :

سوره زُمَرْ سی و نهمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن که در جزء ۲۳ و ۲۴ جای گرفته است. نام‌گذاری این سوره به نام «زمر» به دلیل وجود این واژه در آیات ۷۱ و ۷۳ سوره است که به تقسیم انسان‌ها به دو گروه بهشتیان و دوزخیان در روز قیامت و بررسی احوال آنان می‌پردازد.

در این سوره به مسأله معاد، آثار توحید، تنزیه خداوند و ذکر این نکته که انسان معمولا در مواقع اضطرار و درماندگی به خدا روی می‌آورد؛ ولی بعد از گشایش و راحتی دچار غفلت می‌شود، پرداخته است.

از آیات مشهور این سوره آیه ۵۳ است که به بندگان توصیه می‌کند هرگز از رحمت خدا ناامید نشوند. این سوره در حدود نیم جزءِ قرآن است. در فضیلت تلاوت این سوره آمده است هر کس سوره زمر را قرائت کند خداوند امید او را در روز قیامت قطع نمی‌کند و به او پاداش خائفان از خود را عطا می‌کند.

  منبع : دعا سایت

بیشتر بخوانید  دعاى سریع الأجابه (بسیار مجرب)

بازنشر : سایت ملکوتی ها بزرگترین سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب و فال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *