دعا برای نماز خوان شدن فرزند,طلسم و دعای قوی برای نماز خواندن

در این پست از سایت ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب malakootiha.com دعا برای نماز خوان شدن فرزند,طلسم و دعای قوی برای نماز خواندن را قرار دادیم . طلسم و دعای بسیار قوی و مجرب برای نماز خوان شدن فرزند و نماز خوان شدن شوهر و همسر . اگر می خواهید فرزند یا همسرتان نماز خوان شود می توانید از طلسم و دعای مجرب زیر استفاده کنید که فوق العاده مجرب و موثر است برای نماز خوان شدن فرزند . سایت ملکوتی ها …

دعا برای نماز خواندن,دعا برای نماز خواندن فرزند,دعا برای نماز خواندن شوهر,دعا نماز خواندن,دعای خواندن نماز اول وقت,دعای خواندن نماز عید فطر,دعای برای نماز خواندن,دعا برای نماز خواندن جوانان,دعای نماز خوان شدن,دعای نماز خوان شدن شوهر,دعا برای نماز خوان شدن,دعا برای نماز خوان شدن همسر,دعای مجرب برای نماز خوان شدن,دعا نماز خوان شدن,دعا برای نماز خوان شدن جوانان,دعا جهت نماز خوان شدن,دعا برای نماز خوان شدن شوهر نی نی سایت,دعا برای نماز خوان شدن شوهر,دعا برای نماز خوان شدن خودم,دعا برای نماز خوان شدن پدر,دعا برای نمازخوان شدن همسر,دعا برای نمازخوان شدن جوان,دعا برای نماز خواندن فرزندان,دعایی برای نماز خواندن,دعا برای خواندن نماز اول وقت,دعا برای خواندن نماز صبح,دعایی برای خواندن نماز شب,دعای مجرب برای نماز خوان شدن نی نی سایت,دعای مجرب برای نمازخوان شدن فرزند

دعا برای نماز خوان شدن فرزند,طلسم و دعای قوی برای نماز خواندن

دعای نماز خوان شدن فرزند بی نماز,طلسم نماز خوان شدن,ذکر و دعای نماز خواندن,طلسم قوی مخصوص نماز خوان شدن,دعای نماز خواندن فرزند,دعای افزایش علاقه به نماز,دعای زیاد شدن میل به نماز,دعای علاقه مند شدن به نماز

دعا برای نماز خوان شدن فرزند,طلسم و دعای قوی برای نماز خواندن

توصیه آیت الله ضیاء آبادی برای نماز خوان شدن فرزندان

آیت‌الله ضیاءآبادی ضمن تصریح این مطلب که ذکر یعنی فضای قلب را آینه انعکاس جمال خدا قرار دادن، گفت:

این آینه تا صاف نباشد جمال خدا را نشان نمی‌دهد. گفته‌اند از پنج سالگی بچه‌ها را با نماز آشنا کنید.

قبل از اینکه ارزش پول را نشان دهید ارزش خدا را نشان دهید.

از پنج سالگی شروع کنید که حرف نماز بزنید و از هفت سالگی به نماز ترغیبشان کنید و در نه سالگی اگر تمرد کرد تنبیهش کنید تا به سن پانزده سالگی رسید خودش می‌داند که باید نماز بخواند چون از پنج سالگی حرف نماز شنیده است.

نماز در هیچ حالی ساقط نمی‌شود روزه واجب است اما از بیماران و پیرها واجب نیست.

حج واجب است ولی برای فقرا و مستمندان واجب نیست.

غیر از نماز، نماز استثنا ندارد، در هیچ حالی نماز تعطیل نمی‌شود.

نماز در هیچ حالی ساقط نیست مگر دیوانه شود یا حیض ببیند.

این نشان می‌دهد که نماز مقدمه تزکیه است. خاکسار شدن بعد از شناختن جمال اوست که آن هم بعد از تزکیه است.

روزی یک ساعت را برای فکر کردن خود معین کنید.

مفلح و رستگار آن کسی است که اول خودش را پاک کند.

توبه کار شود بعد هم خدا را حاضر و ناظر ببیند، مدتی که تمرین کرد درست می‌شود بعد روح الهی می‌شود. باید خودمان پاک شویم تا پاک‌کننده دیگران شویم.

راه نماز خوان کردن فرزند و رفتار با جوان بی نماز

دعوت به نماز خوان شدن فرزندان گاه تبدیل به مشکل برای پدر و مادرها می شود

چرا که ممکن است از روش درستی برای دعوت به خواندن نماز استفاده نمی کنند.

در اسلام و قرآن کریم روشهای مختلفی برای حل این مشکل بیان شده است که می توان با استفاده ا آنها راه درست برای خواندن نماز توسط فرزندان یافت.

البته می توان گفت که فرزندی که در خانواده ای لبریز از یاد و محبت خدا متولد می شود بی نیاز از آموزش ویژه برای خواندن نماز است چرا که از اهمان ابتدای تولد در گوش او اذان و اقامه خوانده شده و دعوت به نماز و عمل صالح می گردد.

نماز خوان شدن بچه ها

بیشتر بخوانید  دعای ازدواج سریع پسر مجرد,دعای سریع الاجابه برای ازدواج پسران

آیه 57 سوره کهف :

«وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن ذُکِّرَ بِآیَاتِ رَبِّهِ فَأَعْرَضَ عَنْهَا

کیست ‏ستمکارتر از آن کس که به آیات پروردگارش پند داده شده و از آن روی برتافته».

در عین حال اگر توبه کنند، خدا می پذیرد.

«وَرَبُّکَ الْغَفُورُ ذُو الرَّحْمَةِ»

خدای تو هم آمرزنده است هم مهربان.

اما باید توبه واقعی انجام شود؛ اگر حق الله و حق الناس بر ذمه اش بود و ادا کرد، آن توبه می شود.

مال و آبروی مردم و ضایع کردن حق همسر و اولاد و … همه حق الناس است. چون خداوند مهربان است مهلت می دهد.

خداوند می فرماید از گنه گاران راضی نیستم ولی در عذاب تعجیل نمی کنم. تاریخ نشان می دهد که اقوام مختلف تا یک زمان معینی مهلت داده شدند.

بدبخت آدمی که خودش را جهنمی کند. ظلم به نفس اول است، چون به حرف خدا گوش نداده و محکوم به عذاب شده است،

به دنبالش به مردم هم ستم می کند. ظلم به نفس مقدم بر ظلم به غیر است.

کسی که به خدا احترام نگذاشته به خودش ستم می کند. کسی که ظالم به خود باشد حتماً نسبت به مردم هم ظالم خواهد بود.

نحوه رفتار پدر و مادر در قبال فرزند بی نماز

فرزند همه چیز را ابتدا در خانه و از والدین خود می آموزد مانند لبخندها و زمزمه ها و نوازش های مادر که درس خوش بینی و اعتماد و اظهار محبت را به کودک می آموزد، همچنین تندی ها و عصبانیت ها و بدرفتاری ها به او درس عصبانیت و بدرفتاری یاد می دهد. بنابراین پدر و مادر الگوی رفتاری فرزند خود هستند و توجه و اهتمام آنها به نماز تاثیر زیادی روی فرزند دارد.

والدین موظف نیستند تا برای تربیت فرزند ابعاد نیازهای جسمانی و روحانی، فردی و اجتماعی، دنیوی و اخروی، حال و آینده او را در نظر داشته باشندو بر طبق آنها برنامه ریزی کنند. آنچه کودک در دوران ابتدایی زندگی خود می بیند و یاد می گیرد به صورت عادت در می آید.

رفتارهایی همچون آداب سخن گفتن، غذا خوردن، رعایت بهداشت، آداب معاشرت، مسئولیت پذیری، خودداری از رفتار زشت و انجام رفتارهای نیک، شناخت وظایف دینی و عمل به آنها مثل خواندن نماز و گرفتن روزه و دیگر وظایف حضور در مساجد و مجالس دینی؛ همه در دوران کودکی و در فرصت های مناسب پایه گذاری و تمرین می شود. در چنین شرایطی اگر کودک با چنین تربیتی بزرگ شود انجام آنها در بزرگسالی برای او آسان خواهد بود اما اگر آنها به صورت عادت در نیامده باشد در بزرگی تحقق آن تضمین چندانی ندارد چون در کودکی عادت نکرده و عادت کردن در بزرگی دشوارتر خواهد بود.

راهکارهای تربیتی جهت نماز خوان شدن فرزندان:

قبل از هر اقدامی باید از خود شروع کنید. شما باید الگوی مناسبی برای فرزند خود باشید. اگر شما نماز خود را با علاقه و در اول وقت نخوانید نباید انتظاری از علاقه مند شدن فرزندتان به نماز داشته باشید.

فرزند خود را بعد از اتمام نماز، اگر بیش از دو سال دارد با محبت بیشتری در آغوش گرفته و رفتار توام با مهربانی با او داشته باشید تا ببیند که نماز موجب مهربان تر شدن شما می شود و با این روش به نماز علاقه مند می گردد.

هرگز نسبت به رفتارهای دینی و واجب فرزندتان، برخورد خشن و سرزنش آمیز نداشته باشید و برای شخصیت او احترام قائل شوید.

در معاشرت با خانواده های دیگر دقت کنید و سعی کنید تا با خانواده های مذهبی و دوستان مومن رفت و آمد داشته باشید.

فرزند خود را از کودکی با جلسات قرآنی و مسجد آشنا کنید و او را برای فتن به این مکانها با جایزه تشویق کنید.

دعوت به نماز خواندن فرزندتان را به سن بلوغ موکول نکنید بلکه از سالهای قبل باید او را با نماز آشنا کرده و خواندن نماز را به او آموزش دهید.

راههای نماز خوان شدن فرزندان

تا زمانی که فرزند شما به سن تکلیف نرسیده است او را به خواندن نماز در هر وعده نکنید بلکه قبل از اذان با او کمی بازی کرده و هنگام اذان به او بگوئید که من می خواهم نماز بخوانم تو چطور؟ نماز خواندن را پیشنهاد بدهید نه اینکه با دستور او را وادار کنید.

از کودکی هر وقت نماز می خواند به او محبت بیشتری کنید و نماز خواندنش را برای دیگران و در جمع خانواده و فامیل تعریف کنید و تشویق و تحسینش کنید.

تا زمانی که به سن خاصی نرسیده و نماز برایش واجب نشده او را همیشه مجبور به نماز خواندن نکنید. مثلا می توان قبل از اذان با کودک کمی بازی کرد بعد موقع اذان که شد بگویید دخترم اذان می دهند من می خواهم نماز بخوانم تو چه؟ دستور ندهیم پیشنهاد بدهیم.

در حضور دیگران او نماز خواندن را به او یادآوری نکنید بلکه باید پنهانی و با لحنی مهربان خواند نماز را به او گوشزد کنید.

برخی از فرزندان برای جلب توجه در حضور شما نماز می خوانند، پس باید توجه کافی به آنها نشان دهید و آنها را تشویق کنید.

رفتار با جوان بی نماز

پیش از این هم در بخش دین و مذهب نمناک به این مهم اشاره داشتیم که باید دوستان و افرادی که فرزندتان با آنها معاشرت می کند را بشناسید و با محبت و درایت نسبت به عواقب دوستی با افراد نالایق و ضعیف الایمان او را از ادامه معاشرت با آنها بر حذر دارید.

فرزند شما با نزدیک شدن به دوران بلوغ و نوجوانی دچار سردرگمی می شود و به دنبال یافتن راه درست و هویت خویش است.

به او راه درست را نشان دهید و صبر کید تا خود او راهش را انتخاب کند. نصیحت زیاد موجب کلافگی و سردرگمی فرزندتان می شود.

هنگامی که فرزندتان به سن نوجوانی رسید برای او دلیل بیاورید که چرا نماز می خوانیم، اما زیاد بر روی این موضوع تاکید نکنید زیرا نباید انتظار تاثیر فوری داشته باشید چرا که نوجوانی دوران خامی است و تا صحبت های شما را درک کند به زمان نیاز دارد.

از روشهای غیر مستقیم مانند تهیه سی دی و کتاب های مذهبی استفاده کنید و آنها را در نزدیکی او قرار دهید تا خودش ببیند و به استفاده از آنها ترغیب شود.

نماز خوان شدن فرزند

وقتی فرزندتان به سن تکلیف رسید برای او جشن عبادت تدارک ببینید.

نسبت به خواندن نماز یا نخواندن آن نباید حساسیت زیاد نشان دهید زیرا حساسیت زیاد از تفکر او جلوگیری کرده و فایده نماز را متوجه نمی شود.اجازه دهید خودش مسئولیت پذیر باشد.

اگر در زمینه خواندن نماز و انجام سائل دینی میان شما و فرزندتان اختلاف و بحث به وجود آمدتا مدتی این موضوع را کنار بگذارید تا فرزندتان از حالت تدافعی خرج شودو روابط میان شما به حالت عادی بازگردد.

هیچ گاه خواندن نمار بچه های دیگر را با او مقایسه نکنید، زیرا این کار نتیجه معکوس دارد و فرزندتان را هم از نماز و هم از آن بچه دیگر بیزار می کند.

نوجوانان به دلیل تغییرات هورمونی کمی دچار خستگی و سستی می شوند.

بنابراین برای خوندن نماز صبح با او مشاجره نکنید بلکه او را با عناوین زیبا و نوازش و محبت از خواب بیدار کنید.

شما باید در این راه صبور باشید و قبل و بعد از نماز خودتان او را برای خواندن نماز صدا بزنید.

دعا برای نماز خوان شدن فرزند

هنگامی که نماز خواندن را به او آموزش می دهید مستحبات را کنار بگذارید تا فرزندتان خسته نو دلزده نشود.

او را با اهل بیت آشنا کنید زیرا عشق و علاقه به اهل بیت یکی از راه های جلب انسان به عبادت و نماز است.

اگر فرزندتان به دلیل دیر خوابیدن یا دلایل دیگر برای خواندن نماز صبح خواب بماند نباید او را سرزنش کنید بلکه بای به یاد دهید تا قضای نماز را به جای آورد.

همانطور که برای کسب نمرات بالا در مدرسه او را تشویق کرده و به او جایزه می دهید، نماز خواندن به موقع او را در مهمانی و در حضور دیگران ابراز کرده و به عنوان یک امتیاز از او تعریف کنیم.

بعد از امام نماز فرزندتان از او با شکلات و شیرینی پذیرایی کرده و او را در آغوش بگیرید.

در روایات داریم، دین را آسان بگیرید و آن را برای مردم سخت نگیرید، پیامبر(ص) فرمودند:اسلام دین روان و آسانی است؛ خیلی وقت ها ما چون تکالیف را بلد نیستیم، یک حالت وازدگی و طغیان برای متربیان ایجاد می کنیم.

نکته مهمی که والدین باید در نظر داشته باشند

پدر و مادرها نباید از نماز استفاده ابزاری کنند، هنگامی که جایگاه نماز به درستی تحلیل و تبیین نشده باشد ممکن است بعد از مدتی توسط فرزند کنار گذاشته شود.

گاه از نوجوان پرسیده می شود که چرا نماز نمی خواند و او پاسخ می دهد که به فلان خواسته ای که از خدا داشتم و به آرزویم نرسیدم، به همین دلیل دیگر نماز نمی خوانم.

اگر خانواده ها با تاکید بر این موضوع که اگر نماز بخوانی در امتحان قبول می شوی، به خواسته ات می رسی و مشکلاتت حل می شود از نماز استفاده ابزاری کنند آسیب بزرگی به جایگاه نماز در ذهن فرزند خود وارد می کنند چرا که چنین تصوری از نماز در حد گره گشایی از مشکلات ظلم بزرگی محسوب می شود.

منبع : https://namnak.com

بیشتر بخوانید  دعایی برای رسیدن مشتری از غیب و آمدن مشتری زیاد به مغازه

برگرفته از سایت دعا 786

بازنشر : سایت ملکوتی ها بزرگترین سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب و فال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *