دعای حاجت روایی – دعای حضرت علی (ع)

دعای حاجت روایی – دعای حضرت علی (ع)

دعای حاجت روایی - دعای حضرت علی (ع)
دعای حاجت روایی – دعای حضرت علی (ع)

دعای جامع وکامل و عظیم الشأن و مجرب و بزرگ و حاجت دهنده که امیرمومنان علی علیه السلام ازقول پیامبراکرم حضرت محمد(صلی الله علیه وآله وسلم)

امام علی میفرمایند که پیامبر به من فرمودند یاعلی
، اگر کسى این دعا را بر صفحه هاى آهن بخواند، گداخته مى شوند! قسم به کسى که مرا به رسالت فرستاده است ، اگر این دعا بر آب روانى خوانده شود، ساکن گردد تا آن که شخص مى تواند روى آب راه برود! سوگند به کسى که مرا به پیغمبرى فرستاده است، اگر کسى گرسنه و تشنه باشد، و این دعا را بخواند، خدا او را اطعام مى کند و او را سیراب مى گرداند. قسم به کسى که مرا به پیغمبرى فرستاده است، اگر شخصى این دعا را بر کوهى بخواند که میان او و جایى که اراده دارد مانع باشد، کوه شکافته شود تا آن که بتواند به جایى که اراده دارد برود. به حقّ کسى که مرا به پیامبرى فرستاده است،اگر این دعا بر دیوانه اى خوانده شود، عاقل شود. به حقّ کسى که مرا فرستاده است، اگر این دعا بر زنى که دشوار مى زاید خوانده شود، بر او زائیدن آسان شود. به حقّ کسى که مرا فرستاده است، اگر کسىاین دعا را بر شهرى بخواند که آتش گرفته و خانه شخص میان آن شهر باشد، خانه او نجات یابد و نسوزد.قسم به کسى که مرا به رسالت فرستاده است، اگر این دعا را شخصى چهل شب جمعه بخواند، خدا همه گناهانى را که میان او و دیگران باشد مى آمرزد. قسم به حقّ کسى که مرا فرستاده است، اگر کسىاین دعا را بر پادشاه ظالمى بخواند، خدا آن پادشاه را مطیع او مى گرداند . به حقّ کسى که مرا فرستاده است، هر کسى در وقت خواب این دعا را بخواند، خدا به اندازه هر حرفى از آن هزار هزار فرشته برمى انگیزد که روى هاى ایشان نیکوتر از آفتاب و ماه باشد که از خدا براى او طلب آمرزش نمایند و براى او حسنه بسیار
مى نویسند و درجات او را والا مى کنند .
هر کس که این دعا را بخواند و بخوابد حتى اگر همه گناهان کبیره را مرتکب شده باشد، سپس بمیرد،شهید در راه  خدا خواهد بود اگر چه بى توبه بمیرد که خدا او و خانواده او و پدر و مادر و فرزندان او و مؤذنمسجد و پیشنمازى را که در مسجد با آن شخص نماز به جا مى آورد، به عفو و رحمت خود مى آمرزد. نیت کند و آنرا با وضو و با اخلاص قرائت نماید.
و این است آن دعای مجرب و عظیم :

بیشتر بخوانید  دعا برای سردی بین دو نامحرم و جدایی انداختن بین دو حرامی

اللَّهُمَّ إِنَّکَ حَیٌّ لاَ یَمُوتُ وَ صَادِقٌ لاَ یَکْذِبُ وَ قَاهِرٌ لاَ یُقْهَرُ وَ بَدِیءٌ لاَ یَنْفَدُ وَ قَرِیبٌ لاَ یَبْعُدُ وَ قَادِرٌ لاَ یُضَادُّ وَ غَافِرٌ لاَ یَظْلِمُ وَ صَمَدٌ لاَ یَطْعُمُ وَ قَیُّومٌ لاَ یَنَامُ وَ مُجِیبٌ لاَ یَسْأَمُ وَ جَبَّارٌ لاَ یُعَانُ وَ عَظِیمٌ لاَ یُرَامُ وَ عَالِمٌ لاَ یُعَلَّمُ وَ قَوِیٌّ لاَ یَضْعُفُ وَ حَلِیمٌ لاَ یَجْهَلُ وَ جَلِیلٌ لاَ یُوصَفُ وَ وَفِیٌّ لاَ یُخْلِفُ وَ غَالِبٌ لاَ یُغْلَبُ وَ عَادِلٌ لاَ یَحِیفُ وَ غَنِیٌّ لاَ یَفْتَقِرُ وَ کَبِیرٌ لاَ یُغَادِرُ وَ حَکِیمٌ لاَ یَجُورُ وَ وَکِیلٌ لاَ یَحِیفُ وَ فَرْدٌ لاَ یَسْتَشِیرُ وَ وَهَّابٌ لاَ یَمَلُّ وَ عَزِیزٌ لاَ یُسْتَذَلُّ وَ سَمِیعٌ لاَ یَذْهَلُ وَ جَوَادٌ لاَ یَبْخَلُ وَ حَافِظٌ لاَ یَغْفُلُ وَ قَائِمٌ لاَ یَسْهُو وَ دَائِمٌ لاَ یَفْنَى وَ مُحْتَجِبٌ لاَ یُرَى وَ بَاق لاَ یَبْلَى وَ وَاحِدٌ لاَ یُشْبِهُ وَ مُقْتَدِرٌ لاَ یُنَازَعُ یَا کَرِیمُ الْجَوَادُ الْمُتَکَرِّمُ. یَا ظَاهِرُ یَا قَاهِرُ أَنْتَ الْقَادِرُ الْمُقْتَدِرُ یَا عَزِیزُ الْمُتَعَزِّزُ یَا مَنْ یُنَادَى مِنْ کُلِّ فَجّ عَمِیق بِأَلْسِنَه شَتَّى وَ لُغَات مُخْتَلِفَه وَ حَوَائِجَ مُتَتَابِعَه وَ لاَ یَشْغَلُکَ شَیْءٌ عَنْ شَیْء. أَنْتَ الَّذِی لاَ یُفْنِیکَ الدُّهُورُ و لاَ تُحِیطُ بِکَ الاَْمْکِنَهُ وَ لاَ تَأْخُذُکَ سِنَهٌ وَ لاَ نَوْمٌ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ یَسِّرْ لِی مَا أَخَافُ عُسْرَهُ وَ فَرِّجْ عَنِّی مَا أَخَافُ کَرْبَهُ وَ سَهِّلْ لِی مَا أَخَافُ حُزُونَتَهُ سُبْحَانَکَ لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ .

یک نظر

  1. خانم ۲۰ساله طلاق گرقته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *