خواص حرز حضرت علی برای رفع بیماری و درمان و شفای بیماری ها

در این پست از سایت ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب malakootiha.com خواص حرز حضرت علی برای رفع بیماری و درمان و شفای بیماری ها را قرار دادیم . نوشتن و همراه داشتن حرز حضرت امام علی خواص و فضیلت بسیار زیادی دارد . برای درمان و شفای بیماری ها و رفع مریضی نوشتن حرز حضرت علی فوق العاده مجرب و موثر است . سایت ملکوتی ها …

خواص حرز حضرت علی برای رفع بیماری و درمان و شفای بیماری ها

حرز رفع بیماری حضرت علی,حرز امام علی برای شفای بیماری,رحز امام علی برای درمان مریضی,خواص و فضیلت حرز امام علی,حرز رفع بیماری و شفای مریضی

خواص حرز حضرت علی برای رفع بیماری و درمان و شفای بیماری ها

حضرت علی بن ابی طالب (علیه السلام) اولین امام شیعیان و همسر حضرت زهرا (سلام الله علیها) است. ایشان درروز 13 رجب سال 601 م، جهان را به قدوم مبارک خویش منور فرمودند. ایشان معصوم دوم در مکتب تشیع می باشند و سرآغاز امامت با پیشوائی آن حضرت می باشد.

آن بزرگوار در روز عید غدیر از سوی پیامبر اسلام به امر پروردگاربه مردم جهت امر امامت و هدایت امت معرفی شدند و قریب 30 سال امامت فرمودند که 5 سال از این مدت امر خلافت را نیز بر عهده داشتند. آن حضرت پس از عمری مبارزه با انحرافات و کج روی ها سرانجام در شامگاه لیله القدر 19 ماه مبارک رمضان در سن 63 سالگی به ضرب شمشیر ابن ملجم مرادی ملعون مجروح و در 21 ماه رمضان به شهادت رسیدند. مرقد منور آن حضرت در شهر نجف اشرف قرار دارد.

از آن بزرگوار ادعیه و احراز و احادیث زیادی نقل گردیده که در اینجا به یکی از آن حرزها، به اقتضای نگارش در محصول “حرز چهارده معصوم” اشاره می شود.

متن حرز

إِلَهِي كُلَّمَا أَنْعَمْتَ عَلَيَّ بِنِعْمَةٍ قَلَّ لَكَ عِنْدَهَا شُكْرِي وَ كُلَّمَا ابْتَلَيْتَنِي بِبَلِيَّةٍ قَلَّ لَكَ عِنْدَهَا صَبْرِي فَيَا مَنْ قَلَّ شُكْرِي عِنْدَ نِعَمِهِ فَلَمْ يَحْرِمْنِي وَ يَا مَنْ قَلَّ صَبْرِي عِنْدَ بَلَائِهِ فَلَمْ يَخْذُلْنِي وَ يَا مَنْ رَآنِي عَلَى الْمَعَاصِي فَلَمْ يَفْضَحْنِي وَ يَا مَنْ رَآنِي عَلَى الْخَطَايَا فَلَمْ يُعَاقِبْنِي عَلَيْهَا صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اغْفِرْ لِي ذَنْبِي وَ اشْفِنِي مِنْ مَرَضِي- إِنَّكَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِير.

ترجمه

اى خداى من هر وقت كه بخشيدى بر من نعمتى را كم است از براى تو نزد آن نعمت شكر من، و هر آنگاه كه امتحان نموده مرا به بلائى كم است از براى تو نزد آن صبر من. پس اى شخصى كه قليل است شكر من نزد نعمتهاى او پس محروم نساخته اى مرا و اى كسى كه كم است صبر من نزد بلاى او پس ترك ننموده اى يارى مرا، و اى كسى كه ديده است مرا بر گناهان پس رسوا نكرده است مرا، و اى شخصى كه ديده است مرا بر خطاها پس عقاب ننموده است مرا بر آنها، رحمت فرست بر محمّد و آل محمّد و بيامرز از براى من و شفا بده مرا از بيمارى من [از اين بيمارى، بيمارى من اين‏] بدرستى كه تو بر همه چيز قادرى.

آداب حرز

بیشتر بخوانید  حرز امام علی برای دفع شر پادشاهان و ستمگران و ظالمان

حرز امیرالمومنین آداب ویژه ای دارد که لازم است فرد استفاده کننده آنها را رعایت نماید.

این آداب عبارتند از:

1- نوشتن حرز بصورت صحیح و بدون غلط
2- وضو داشتن و رو به قبله بودن در موقع نگارش حرز
3- رعایت احترام قلبی و داشتن اعتقاد نسبت به تاثیرات آن
4- رعایت تقوای الهی در جهت همسو شدن با صاحب حرز و تاثیر بیشتر
5- وضو داشتن در موقع همراهی مطلوب است
6- همراه داشتن در دستشویی اشکالی ندارد (بشرط عدم قصد بی احترامی)

خواص حرز

حرز امیرالمومنین خواص و آثاری طبق متن روایت دارد که عبارتند از:

دفع بیماری
دفع شر پادشاهان و ستمگران

برگرفته از سایت دعا 786

بازنشر : سایت ملکوتی ها بزرگترین سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب و فال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *