حرز امام حسن برای رفع سختی و مشکل و آسان شدن کارهای دشوار

در این پست از سایت ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب malakootiha.com حرز امام حسن برای رفع سختی و مشکل و آسان شدن کارهای دشوار را قرار دادیم . حرز امام حسن مجتبی (ع) خواص و فضیلت و برکات فراوانی دارد . از جمله خواص جرز امام حسن می توان به برطرف شدن مشکل و سختی و گرفتاری های زندگی و آسان شدن کارهای مشکل و سخت اشاره کرد . سایت ملکوتی ها …

حرز امام حسن برای رفع سختی و مشکل و آسان شدن کارهای دشوار

خواص و فضیلت حرز امام حسن,حرز نجات از سختی,حرز مجرب رفع سختی,حرز سریع الاجابه رفع سختی,حرز رفع مشکل و رگفتاری,حرز آسان شدن کارهای مشکل

حرز امام حسن برای رفع سختی و مشکل و آسان شدن کارهای دشوار

دومین امام شیعیان و چهارمین معصوم در مکتب تشیع، حضرت حسن بن علی ملقب به مجتبی است. ایشان درروز نیمه ماه مبارک رمضان در سال سوم هجری، جهان را به قدوم مبارک خویش منور فرمودند.

آن بزرگوار حدود هشت سال در عصر پیامبر بودند و حدود سی و هفت سال با پدر خویش همراهی فرمودند. در عمر شریف آن بزرگوار فتنه های زیادی از سوی امویان رخ داد که باعث مظلومیت بیش از پیش آن حضرت گردید که در نهایت از حق خلافت ایشان ممانعت به عمل آورده شد.

آن امام همام حدود 10 سال امامت فرمود و در سن چهل و هفت سالگی بواسطه زهر توسط همسر خویش به شهادت رسید. مرقد منور آن حضرت در قبرستان بقیع درمدینه النبی قرار دارد.

از آن بزرگوار ادعیه و احراز و احادیث زیادی نقل گردیده که در اینجا به یکی از آن حرزها، به اقتضای نگارش در محصول “حرز چهارده معصوم” اشاره می شود.

متن حرز

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ‏ اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِمَكَانِكَ وَ بِمَعَاقِدِ عِزِّكَ وَ سُكَّانِ سَمَاوَاتِكَ وَ أَنْبِيَائِكَ وَ رُسُلِكَ أَنْ تَسْتَجِيبَ لِي فَقَدْ رَهِقَنِي مِنْ أَمْرِي عُسْرٌ اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَجْعَلَ لِي مِنْ عُسْرِي يُسْرا.

ترجمه

ابتدا مى كنم به نام خداى بخشنده مهربان خداوندا بدرستى كه من سؤال مى‏كنم به حقّ منزله و مرتبه تو [كلمه‏ هاى تو] و به خصلتها كه سبب عزت تو [عرش تو] است و به ساكنان آسمانهاى تو و زمين تو و به پيغمبران تو و رسولهاى تو آن كه اجابت نمايى از براى من پس به تحقيق كه فرو گرفته است مرا از امر من سختى و دشوارى. بار خدايا بدرستى كه سؤال مى كنم ترا اين كه رحمت فرستى بر محمّد [و آل محمد] و آن كه بگردانى از براى من از شدت و تنگى من آسانى و فراخى را.

آداب حرز

بیشتر بخوانید  دعای محبت فوری خوردنی و محبت قوی خوردنی برای جلب مهر و محبت

حرز امام حسن (علیه السلام) آداب ویژه ای دارد که لازم است فرد استفاده کننده آنها را رعایت نماید.

این آداب عبارتند از:

1- نوشتن حرز بصورت صحیح و بدون غلط
2- وضو داشتن و رو به قبله بودن در موقع نگارش حرز
3- رعایت احترام قلبی و داشتن اعتقاد نسبت به تاثیرات آن
4- رعایت تقوای الهی در جهت همسو شدن با صاحب حرز و تاثیر بیشتر
5- وضو داشتن در موقع همراهی مطلوب است
6- همراه داشتن در دستشویی اشکالی ندارد (بشرط عدم قصد بی احترامی)

خواص حرز

حرز امام حسن (علیه السلام) خواص و آثاری طبق متن روایت دارد که عبارتند از:

آسان شدن کارها و رفع سختی از آن

منبع : سایت اسم اعظم

برگرفته از سایت دعا 786

بازنشر : سایت ملکوتی ها بزرگترین سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب و فال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *