حرز امام باقر برای رفع غم و غصه و اندوه و ناراحتی و پریشانی و گرفتاری

در این پست از سایت ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب malakootiha.com حرز امام باقر برای رفع غم و غصه و اندوه و ناراحتی و پریشانی و گرفتاری را قرار دادیم . حرز حضرت امام باقر (ع) خواص و فواید و برکات بینظیری دارد . از جمله برای رفع غم و گرفتاری و غصه و اندوه و ناراحتی و سختی و مشکل نوشتن و همراه داشتن حرز امام باقر فوق العاده مجرب است . سایت ملکوتی ها …

حرز امام باقر برای رفع غم و غصه و اندوه و ناراحتی و پریشانی و گرفتاری

حرز رفع غم و اندوه,حرز رفع غصه و پریشانی,حرز رفع گرفتاری و مشکل,حرز رفع پریشانی و غصه و ناراحتی,حرز گشایش در غم و اندوه

حرز امام باقر برای رفع غم و غصه و اندوه و ناراحتی و پریشانی و گرفتاری

امام محمدباقر (علیه السلام) خردسال ترین معصوم در واقعه عاشورا بوده که پنجمین امام شیعیان و هفتمین معصوم در مکتب تشیع هستند. تولد ایشان را درروز اول یا سوم رجب سال ۵۷ هجری نقل کرده اند.

طبق روایت معتبر لقب باقررا پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) به حضرت دادند؛ لذا با استفاده از ظرفیت خوبی که از لحاظ سیاسی اجتماعی در زمان ایشان رخ داد توانستند شاگردان بسیار زیادی را تربیت کنند و علوم و معارف مختلف شیعی را نیز ترویج دهند.

توفیق امامت آن بزرگوار بر شیعیان حدود بیست سال شامل حال شیعیان گردید و در این مدت مومنین توانستند در سرتاسر جهان تشیع از محضر آن بزرگوار نهایت استفاده علمی را ببرند. حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) سرانجام در سال ۱۱۴ هجری قمری و در سن ۵۷ سالگی با توطئه مرموز و مخفیانه هشام بن عبدالملک دهمین خلیفۀ اموی در شهر مدینه مسموم شد و به شهادت رسید و پیکر پاکش در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد.

از آن بزرگوار ادعیه و احراز و احادیث زیادی نقل گردیده که در اینجا به یکی از آن حرزها، به اقتضای نگارش در محصول “حرز چهارده معصوم” اشاره می شود.

متن حرز

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ‏ يَا دَانٍ غَيْرَ مُتَوَانٍ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ اجْعَلْ لِشِيعَتِي مِنَ النَّارِ وِقَاءً لَهُمْ وَ لَهُمْ عِنْدَكَ رِضًا وَ اغْفِرْ ذُنُوبَهُمْ وَ يَسِّرْ أُمُورَهُمْ وَ اقْضِ دُيُونَهُمْ وَ اسْتُرْ عَوْرَاتِهِمْ وَ هَبْ لَهُمُ الْكَبَائِرَ الَّتِي بَيْنَكَ وَ بَيْنَهُمْ يَا مَنْ لَا يَخَافُ الضَّيْمَ وَ لا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَ لا نَوْمٌ‏ اجْعَلْ لِي مِنْ كُلِّ غَمٍّ فَرَجاً وَ مَخْرَجاً.

ترجمه

ابتدا مى كنم به نام خداى بخشنده مهربان اى نزديك‏ در حالى كه نيستى تأخيركننده در كارها، اى رحم‏كننده ترين رحم كنندگان بگردان از براى پيروان من از آتش نگاه دارى و بگردان از براى ايشان در نزد توخوشنودى و بيامرز گناه هاى ايشان را و آسان گردان امرهاى ايشان را و ادا كن قرضهاى ايشان را و بپوشان قبايح ايشان را و ببخش از براى ايشان گناهان كبيره را كه ما بين تو و ايشان است، اى كسى كه نمى‏ترسد از ظلم و فرا نمى گيرد او را سستى‏ و نه خوابى‏ و بگردان از براى من از هر اندوهى، گشادگى و بيرون رفتنى‏.

آداب حرز

بیشتر بخوانید  خواص ذکر یا وهاب برای غنی شدن و توانگری و برآورده شدن حاجت

حرز امام باقر (علیه السلام) آداب ویژه ای دارد که لازم است فرد استفاده کننده آنها را رعایت نماید.

این آداب عبارتند از:

1- نوشتن حرز بصورت صحیح و بدون غلط
2- وضو داشتن و رو به قبله بودن در موقع نگارش حرز
3- رعایت احترام قلبی و داشتن اعتقاد نسبت به تاثیرات آن
4- رعایت تقوای الهی در جهت همسو شدن با صاحب حرز و تاثیر بیشتر
5- وضو داشتن در موقع همراهی مطلوب است
6- همراه داشتن در دستشویی اشکالی ندارد (بشرط عدم قصد بی احترامی)

خواص حرز

حرز امام باقر (علیه السلام) خواص و آثاری طبق متن روایت دارد که عبارتند از:

آسان شدن امور
رفع غم و اندوه از شخص

برگرفته از سایت دعا 786

بازنشر : سایت ملکوتی ها بزرگترین سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب و فال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *