آیه قرآنی برای آرامش روح و روان,بهترین آیه قرآن مخصوص آرامش

در این پست از سایت ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب malakootiha.com آیه قرآنی برای آرامش روح و روان,بهترین آیه قرآن مخصوص آرامش را قرار دادیم . آیه بسیار مجرب و سریع الاجابه قرآنی برای به دست آوردن آرامش در زندگی و داشتن آرامش زیاد در کارها و امورات و ایجاد آرامش بین زن و شوهر در زندگی زناشویی در سایت ملکوتی ها …

,آیه آرامش قلب,آیه آرامش قلب و یاد خدا,آیات آرامش قلب,آیه آرامش دل,آیه آرامش دهنده قلب,آیه ی آرامش قلب,آیه جهت آرامش قلب,آیاتی برای آرامش قلب,آیه ای برای آرامش قلب,آیه قرآنی برای آرامش قلب,آیه آرامش اعصاب,سوره آرامش اعصاب,آیه برای آرامش اعصاب,آیه قرآن برای آرامش اعصاب,کدام آیه برای آرامش اعصاب,آیه های قرآن برای آرامش اعصاب,آیه جهت آرامش اعصاب,سوره آرامش دهنده قلب صوتی,سوره آرامش دهنده قلب,سوره آرامش دهنده قلب صوتی عبدالباسط,دانلود سوره آرامش دهنده قلب صوتی,سوره آرامش دلها,سوره آرامش دل,آیه برای آرامش دل,آیه قرآن برای آرامش دل,آیه در مورد آرامش دل,آیه ای برای آرامش دل,آیه قرآن در مورد آرامش دل,آیه آرامش شب,آیه در مورد آرامش شب,آیه آرامش با خدا,آیات آرامشبخش قران,آیه آرامبخش قران,آرامش آیه قرآن,آرامش با آیات قرآن,آیه آرامش در قرآن,آرامش دهنده ترین آیه قرآن,آیه قرآنی آرامش دهنده,آیه قرآنی آرامش,آرامش آیه های قرآن,آیه برای آرامش,آیه برای آرامش قلب,آیه برای آرامش کودک,آیه برای آرامش در زندگی,آیه برای آرامش روح,آیاتی برای آرامش,بهترین آیه قرآن برای آرامش اعصاب,بهترین آیه برای آرامش اعصاب

آیه قرآنی برای آرامش روح و روان,بهترین آیه قرآن مخصوص آرامش

آیه آرامش بخش,آیه مخصوص آرامش,آیه برای آرامش قلب,آیه آرامش دهنده روح و جسم,آیه برای آرامش و صبر و حوصله,آیه تضمینی مخصوص آرامش,آیه سریع الاجابه برای آرامش

آیه قرآنی برای آرامش روح و روان,بهترین آیه قرآن مخصوص آرامش

کسب آرامش در زندگی شخصی و مشترک و رفع مشکلات با آیات الهی

اذکار و آیات الهی که در ادامه به نقل از انبیاء و امامان بیان می‌کنیم سبب کسب آرامش در زندگی شخصی و مشترک و رفع مشکلات می‌شود.

انسان، بی‏نهایت طلب است و کمال مطلق می‏خواهد، ولی چون هر چیزی غیر از خداوند محدود است و وجود عارضی دارد، دل را آرام نمی‏گرداند. نماز، ذکر الهی مایه آرامش است.

«وَ أَقِمِ الصَّلاةَ لِذِکْرِی» (الَّذِینَ آمَنُوا وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ اللَّهِ أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ) سوره الرعد:آیه ۲۸

(هدایت شدگان) کسانی هستند که ایمان آورده و دلهایشان به یاد خدا آرام می‏گیرد. بدانید که تنها با یاد خدا دل‌ها آرام می‏گیرد.

کسی که از یاد خدا غافل است، آرامش ندارد و زندگی بدون آرامش زندگی نکبت باری است.

«وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنکًا وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ أَعْمَی»

در روایتی از رسول اکرم (صلی الله و علیه و آله) می‌خوانیم:

إِنَّهُ مَن أقبَلَ إلَی اللهِ بِقَلبِهِ جَعَلَ اللهُ قُلوبَ العِبادِ مُنقادَةً إلَیهِ بِالمَوَدَّةِ وَالرَّحمَةِ

اگر شما خود را از هموم دنیا فارغ ساختید، به سوی خدا اقبال کرده اید و اگر این چنین شد، خداوند قلوب مردم را متوجه شما کرده و محبوب دل‌ها می‌شوید.

امام صادق (ع) فرموده است:

در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی‌برد!

۱. فردی که ترس بر او غلبه کرده است به ذکر ” حسبنا الله و نعم الوکیل” سوره آل عمران آیه ۱۷۱ پناه ببرد.

۲. افراد اندوهگین به ذکر ” لا اله انت سبحانک انی کنت من الظالمین ” سوره مبارکه انبیا آیه ۸۷ پناه ببرند.

۳. افرادی که مورد حیله و مکر قرار گرفته اند به ذکر” افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد” سوره مبارکه غافر آیه ۴۴ پناه ببرند.

۴. برای کسانی که خواستار دنیا و زیبایی‌های دنیا هستند بهتر است به ذکر ” ماشاءالله لاحول و لاقوه الا بالله” سوره مبارکه کهف آیه ۳۹ پناه ببرند.

سوره حمد درمان همه آلام جسمی و روحی

امام صادق علیه السلام فرمودند: سوره‌ی «حمد» سوره‌ای است که ابتدایش «حمد» خدا و وسطش «اخلاص» و آخرش دعا است.

«صادق آل‎ عبا» فرمود: «چنان‎چه بر مرده‎ای ۷۰ بار سوره حمد خواندید و زنده شد تعجب نکنید.» (اصول کافی)

از سلمة بن محمد نقل است که گفت:از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود:

کسی که سوره حمد، او را شفا نبخشد، چیزی او را شفا نمی‌بخشد. (خواص القرآن، ص ۴۸)

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمود:

بیشتر بخوانید  خوردن آب سوره محمد برای آرامش و رفع ترس و اضطراب و استرس

فضیلت سوره حمد مانند فضیلت حاملان عرش است، هر کس آن را قرائت کند، ثوابی مانند ثواب حاملان عرش به او داده می‌شود. (مستدرک الوسائل، ج ۴، ص ۳۳۰)

یکی از خاص‌ترین مواردی که اشاره شده، این روایت است که از پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود:به تحقیق خدای متعال به من گفته:ای محمد به تو هفت آیه از مثانی و قرآن عظیم داده ایم. پس فاتحه الکتاب را جدا کرد و بر من منت گذاشت آن را در برابر قرآن عظیم قرار داد».

در روایتی رسول خدا صلی الله علیه و آله آمده است:

اگر سوره حمد را در یک کفه میزان و باقی سوره‌های قرآن را در کفه دیگر قرار دهند، سوره «حمد» هفت برابر سنگین‌تر است. (مجمع البیان، ج ۱، ص ۳۶)

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:

هرکس سوره حمد را قرائت کند خداوند به عدد خواندن تمام کتاب‌هایی که از آسمان نازل شده به او ثواب و پاداش عنایت می‌فرماید. (الاختصاص، ص ۳۹)

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:

سوره حمد بر هیچ دردی خوانده نشد مگر اینکه دردش آرام می‌گیرد (قرآن درمانی روحی و جسمی، ص ۶۲) و…

برگرفته از سایت دعا 786

بازنشر : سایت ملکوتی ها بزرگترین سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب و فال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.